Květový med

tekutý

179,- Kč (950 g)

+ 10 Kč zálohovaný obal.

OBJEDNAT MEDBudeme vás kontaktovat ohledně předání. S číslem to bude jednodušší.

Pro detaily předání Vás budeme ještě kontaktovat


Zabalit jako dárek

Ozdobení sukénkou z látky na víčku sklenice se saténovou či lýkovou nebo sisálovou mašličkou. + 10,-Kč sklenice.


Hromadně objednat více druhů medu

 

 

 

Předání medu:
Hertice 9, Dolní Životice
Opava
Ostrava

jiné po domluvě

Květový med je přírodní koncentrát nektaru z květů stromů a rostlin, převážně léčivých. Je snadno stravitelný díky obsahu jednoduchých cukrů – glukózy a fruktózy. Obsahuje pylová zrna, která obohacují tento med o rostlinné bílkoviny a jiné přírodní látky s povzbuzujícími účinky – rostlinné hormony, éterické oleje, aromatické látky aj. Med má krásnou světle zlatou barvu a úžasnou květinovou vůni rozkvetlé louky a ovocných stromů. Je vysoce ceněn v lidovém léčitelství.

Po dobu medobraní a pár dnů až týdnů po něm je tento med k dispozici v tekutém stavu, po nějaké době  postupně přirozeně krystalizuje a my jej začínáme pastovat, abychom Vám jej mohli po celý rok nabízet v hedvábně jemné pastovité konzistenci. V pastovaném medu se zachovají všechny přírodní vzácné prvky  včetně vitamínů a enzymů, které jej činí tím jedinečným lékem a pochoutkou, jakou nám dokáže příroda nabídnout.

Určitou část medu necháme přirozeně zkrystalizovat bez jakéhokoliv zásahu a na Vaše přání Vám jej  kdykoliv  během roku po domluvě  můžeme připravit i v TEKUTÉ konzistenci (med rozpustíme pomocí speciální termospirály na zkapalňování medu,  jištěné navíc termostatem, aby  nebyla překročena teplota 45°C).